همه چیز در مورد آجرنما هزینه ها، مزایا و ایده های طراحی

آجر یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که از گرما دیدن و پختن خاک رس در دمای بالا ایجاد می شود و به دلیل مزایای بی شمار آن امروزه آجرنما یکی از محبوب ترین مصالح جهت تزئین نمای بیرونی و داخلی منزل می باشد. مهم ترین ویژگی های نماهای آجری که آن ها را نسبت به سایر انواع مصالح نما بی رقیب کرده است القای حس گرما و طبیعی بودنی است که در مقایسه با نماهای سنگی یا شیشه ای به فضای محیط زندگی می دهد.

اگر شما نیز به دنبال ایجاد فضایی گرم و دلنشین در خانه هستید خرید آجرنما یک انتخاب عالی محسوب می شود. علاوه بر محیط خارجی منزل، آجر نما می تواند به خوبی در داخل منزل و در ترکیب با سایر انواع تجهیزات مانند ام دی اف و … ترکیب شده و جلوه های خاص و ویژه ای ایجاد کند.

آجر نما ساختمان

آجر نما ساختمان

تکنولوژی تولید آجرنما

از زمان های گذشته تا کنون، تکامل زیادی  در طراحی و تکنولوژی ساخت و تولید آجر نما به کار رفته است. آجرنما مطابق با استانداردهای سنگ تراشی واحدهای رس روز دنیا تهیه می شود و تحت علامت CE نشانه گذاری می شود. این استانداردها شامل انواع تست های تحمل قدرت و بار عمودی است. بنابراین این نوع مصالح قدرت تحمل فشارهای بالا در بارگذاری های عمودی را به خوبی از خود نشان می دهد. نصب و استفاده از این آجرها در هر نوع ساختمانی بسیار آسان بوده و با ساختار سبکی که دارند بار اضافی ایجاد نمی کند. از طرف دیگر ترکیبات اسید هیدروکلریدریک به کار رفته در آجرنما آن را نسبت به فرسایش کاملا مقاوم کرده و بنابراین آن را برای استفاده در نماهای خارجی به عنصری بسیار مقاوم تبدیل کرده است.

نوآوری در طرح

امروزه آجرنما تنها به شکل گذشته آن و به رنگ قرمز وجود ندارد. ایجاد رنگ های مختلف آن را تبدیل به یک پالت رنگ کامل و بی نظیر کرده است که به طراحان نماهای داخلی و خارجی امکان ایجاد خلاقیت گسترده تری نسبت به هر نوع نمای دیگری می دهد. به گونه ای که با این رنج گسترده تنوع رنگ و ساختار می توان نیازهای هر دو نوع معماری سنتی و مدرن امروزی را برآورده کرد. جهت زیباسازی دیوارها، انواع مختلفی از آجرنما در شکل ها و طرح های مختلف با اندازه های متفاوت وجود دارد که به شما امکان طرح دست آوردهای خلاقانه بی نظیری می دهد.

 

هزینه اجرا آجر نما

خرید آجرنما در طولانی مدت یک انتخاب شایسته و به جا محسوب می شود. این نوع نما به سادگی قابل اجرا است و هزینه های بسیار کمتری نسبت به انواع دیگر نما دارد. بنابراین با صرف هزینه ای اندک می توانید جلوه های بصری بی نظیری در داخل و بیرون خانه ایجاد کنید. از طرف دیگر جنس آجر به گونه ای است که یک عایق حرارتی در تابستان و زمستان برای شما ایجاد می کند. به گونه ای که می تواند در زمستان گرمای خود را به محیط انتقال دهد و در تابستان نیز سرما را منتقل کند و از این نظر به عنوان یک عامل مهم در صرفه جویی هزینه های پایدار زندگی به شمار می رود.

سایر مزایا اجر نما

در واقع می توان مزایای آجرنما نسبت به سایر مصالح ساختمانی را به طور خلاصه در موارد زیر شرح داد:

مدرنیته بی نظیر: طیف گسترده ای از طرح ها و رنگ های آجرنما این اجازه را می دهد تا هر نوع خلاقیتی را عملی کنید.

مقاومت بالا: به دلیل پختن متریال اولیه آجرنما مقاومت بالایی در برابر یخ زدگی از خود نشان می دهد.

کاهش هزینه ها: اجرای راحت، نگه داری آسان و طول عمر بالا همگی مواردی است که خرید آجرنما را نسبت به سایر مصالح انتخاب هوشمندتری می کند.

عایق صوتی مناسب: از آنجا که این نوع مصالح نسبت به سایر مصالح ضخیم تر بوده در برابر سر و صدا عایق صوتی بهتری برای ساختمان ایجاد می کند.

امنیت بالاتر: از آنجا که این نوع مصالح نسبت به سایر مصالح رطوبت را بهتر جذب می کند، محیط زندگی را برای تکثیر حشرات محدود کرده و محیط زندگی امن تری به شما می دهد.

ایده های اجرا اجر نما

در ادامه می توانید با ایده های جالبی از استفاده آجرنما در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان آشنا شوید.

آجرنما بیرونی کافی شاپ و رستوران

آجرنما بیرونی کافی شاپ و رستوران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *