آجرقزاقی نما
آجر سنتی قزاقی
آجرقزاقی نما

آجر قزاقی یا آجر سنتی

آجر سنتی نما یکی از اجر های دکوراتیو مرسوم در سطح بازار می باشد که امروز طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است .
اجر سنتی با نام دیگری در بازار معروف می باشد که عموما به آن آجر قزاقی نیز میگویند ، آجر های شرکت امیران نما ضد شوره و با گارانتی کتبی عدم تغییر رنگ و ضد شوره بودن را دارا می باشد .

آجر قزاقی از کهن ترین آجرهای سنتی ایران است. در زمان ورود قزاق ها به ایران ، قزاق ها سربازخانه هایشان را با نوعی آجر با ابعاد 5*10*20 می ساختند و بعد از آن این آجرها به آجر قزاقی معروف شد. در بعضی از کارخانجات آجر قزاقی قرمز در ابعاد 19/5*19/5*5/5 تولید می شود.تاریخچه این آجرها به دوره ساسانیان بر می گردد که با توجه به شواهد عینی از آن‌ها در بنا‌های عظیمی چون : طاق کسری ، پلهای دختر ، گنبد کاووس ، مسجد جامع اصفهان و یزد استفاده شده است.

از آجر های سنتی معمولا در نمای ساختمان ها، کافی شاپ ها ، سفره خانه ها و … استفاده می شود .

آجر قزاقی در نگهای متنوع

آجر قزاقی گلبه ای ، آجر قزاقی قرمز و اخرائی ، اجرقزاقی زرد

آجر های باستانی شرکت امیران نما در کوره های سنتی با تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ و سایز تولید می گردند.

آجر قراقی نما نیمه در چهاررنگ زرد.پوست پیازی.گلبه ای.قرمز

آجر قراقی نما طرح پلاک در چهار رنگ زرد.پوست پیازی.گلبه ای.قرمز

آجر قزاقی ال در چهاررنگ زرد.پوست پیازی.گلبه ای.قرمز

آجر قزاقی نما طرح آنتیک در چهار رنگ: زرد .پوست پیازی.گلبه ای.قرمز

آجر قزاقی کامل در چهاررنگ زرد.پوست پیازی.گلبه ای.قرمز

آجر قزاقی کف در چهاررنگ زرد.پوست پیازی.گلبه ای.قرمز

آجر قزاقی

آجر قزاقی از کهن ترین آجرهای سنتی ایران است. در زمان ورود قزاق ها به ایران ، قزاق ها سربازخانه هایشان را با نوعی آجر با ابعاد ۵*۱۰*۲۰ می ساختند و بعد از آن این آجرها به آجر قزاقی معروف شد. این آجر دارای قدمتی فراتر از زمان قزاق خانه ها می باشد و آثار فراوانی وجود دارد که از این نوع آجر ساخته شده است که می توان از پلهای دختر، طاق کسری، مسجد جامع اصفهان، قسمتی از مسجد جامع اردستان، گنبد کاووس و … نام برد.

از تولیدات آجر قزاقی امیران نما می توان به آجر های نما قزاقی شامل آجر قزاقی کامل ، نیمه و پلاک و همچنین آجر های کف قزاقی اشاره نمود.

آجر قزاقی به شیوه ی دستی و همان کوره های سنتی تولید می شود ولی مقاوم و استحکام بالایی در برابر شکنندگی و هوازدگی دارد. این نوع آجر در ابعاد مختلف برای دیوار چینی، نما و کف فرش تولید و به بازار عرضه می شود.

فهرست
WhatsApp ارتباط در واتساپ