آجر نسوز در نمای ساختمان چه کاربردی دارد ؟

آجر ها ونما های آجری
مهر ۲, ۱۳۹۸
آجر نسوز کوره ای
آجر نسوز صنعتی
مهر ۳, ۱۳۹۸
آجر نسوز در طراحی داخلی

آجر نسوز در طراحی داخلی

کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان

 آجر نسوز به صورت بحث برانگیز یکی از با دوام ترین متریال های قابل استفاده در نمای ساختمان است .که از زمانی که دیوار آجری، بنیاد ها، ستون و سطح جاده ها وجود داشته است . هنوز ماهیت آجر نسوز  دست نخورده است. در طول تاریخ، بشر برای ساختن بناهای خود از آجر نسوز استفاده می کرده اند .که یکی از قدیمی ترین متریال هایی است که تاکنون در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته است.

امروزه از آجرها در ساختمان به ویژه در تزیین نمای خارجی ساختمان استفاده می شود. در دیوار هایی که از آجر نسوز برای نما استفاده میشود. از آجر نسوز به عنوان عایق حرارتی، عایق صدا ، ضد حریق و استاتیک استفاده می‌شود . و هیچ گونه عایق اضافی نیاز نیست. این دیوارها گرما را ذخیره می کند و بنابراین هوای مطبوع داخلی خانه را تضمین می کند.  این یک روش ساخت و ساز به خصوص پایدار و آینده گرا است.

 

تعریف آجرهای حرارتیو آجر نسوز

به صورت رسمی، آجرهای حرارتی و آجرهای نسوز به عنوان واحدهایی برای ساختمان سازی استفاده می‌شوند . که از خاک رس شکل یافته ساخته می شوند اما در شکل امروزی آن ان سازه ها که با خاک رس یا سنگها ساخته شده‌اند.  و با سیمان به دیوار نصب می شوند، آجر نسوز ها در ابعاد مختلف تولید می شوند.

آجر نسوز در نمای ساختمان

به دلیل اینکه آجر نسوز دارای مقاومت بالایی که در برابر عوامل محیطی دارد.  چنانچه اگر در نمای ساختمان مورد استفاده قرار گیرد ساختمان عمر طولانی‌تری خواهد داشت. آجر نسوز آب و رطوبت را جذب می کند به همین دلیل قارچ و کپک روی آن رشد نمی کند و سطح آن شوره نمی زند .

آجر نسوز در دکوراسیون داخلی

آجر نسوز به دلیل تنوع در رنگ و ابعاد، بهترین گزینه برای طراحی است. طراحان و معماران برای تزیین دیوار شومینه، دیوار پشت تلویزیون و دیوار آشپزخانه از آجر نسوز استفاده می کنند.

آجر نسوز در طراحی داخلی و نمای ساختمان

آجر نسوز در طراحی داخلی و نمای ساختمان

تنوع رنگ آجر نسوز

آجر نسوز از جمله آجرهایی است که دارای رنگ بندی های متنوعی است . این تنوع رنگ موجب می شود که نه تنها در نماکاری قابل استفاده باشد. بلکه در کوره ها کاربردی باشد و برای دکوراسیون داخلی جلوه‌های منحصر به فرد ایجاد کند.
آجر نسوز در چهار رنگ ( قرمز -قهوه ای- مشکی -زرد) به بازار عرضه می شود.  یکی از رایج ترین رنگ های قهوه ای و قرمز می باشد. هر کدام از این رنگ ها شامل طیف های بیشماری هستند.
در خانه هایی که به سبک روستیک طراحی شده اند، کفپوش و دیوار پوش آجری به چشم می‌خورد. آجر نسوز زیبا ای بسیار بی نظیری به دکوراسیون داخلی می بخشد .

تنوع رنگ آجر نسوز قابل استفاده در نمای ساختمان

تنوع رنگ آجر نسوز قابل استفاده در نمای ساختمان

آجر نسوز به عنوان آسایش حرارتی

ساختار متخلخل آجر نسوز یک منفعت دارد. و آن قابلیت جمع آوری گرما یا حرارت در داخل آن است. در زمستان در طول یک روز آفتابی این آجر ها قابلیت انبار کردن حرارت خورشید در داخل خود و سپس انتقال انرژی به محیط بیرون در زمان غروب خورشید را دارند. در تابستان ها هم به عنوان یک سپر در برابر حرارت خورشید عمل می کنند.  و به عنوان متریال هایی مانع ،جهت گرمای و حرارت زیاد از حد در داخل ساختمان می شوند.

آجر نسوز  به عنوان عایق حرارت در نمای ساختمان

آجر نسوزبه عنوان عایق حرارت در نمای ساختمان

آجر نسوز مقاوم در برابر آتش

آجر نسوز ها مواد غیر قابل اشتعال و غیر قابل احتراق هستند. که وظیفه آنها کاهش تغییرات آتش است. زمانی که در معرض آتش قرار می گیرد هیچ نوع گاز سمی ساطع نمی شود.
اغلب ،پس از آتش سوزی،این آجر ها  ماهیت و خاصیت خود را از دست نمی دهند.آجرهای خشتی و بطن ها به عنوان مقاوم خوب در برابر حرارت و آتش هستند. این نمونه از آجر ها هنگامی که در برابر شعله آتش قرار می گیرند. می تواند از خیلی از مواردی که در خانه وجود دارد محافظت کنند. آجر نسوز ها در کوره ها در دمای بالای ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد پخته می شوند.

مزایای استفاده از آجر نسوز در نما

۱_ گرما بخشی به محیط
به دلیل اینکه همه رنگهای آجر نسوز در زمره رنگ های گرم قرار دارند. به همین دلیل موجب این می شود که سالن خانه یک فضای گرم و دلنشین داشته باشد . و محیطی زنده و شاداب را به ما می بخشد .که به کارگیری این آجر  در دکوراسیون مناطق سردسیری استفاده می شود.
۲_ ایجاد فضای نوستالژیک
به کارگیری آجرهای نسوز در خانه می تواند یادآور محیط روستایی و سنتی و بدور از ماشین‌آلات و ابزار و ادوات صنعتی باشد.
۳_ سازگار با انواع دکوراسیون ها
این نوع دیوارها می تواند برای هر نوع چیدمان مورد استفاده قرار گیرد.  آجرهای نسوز قابلیت رنگ آمیزی را دارند و می توانند با رنگ دکوراسیون خانه هارمونی داشته باشند.
۴_ طراحی منحصر به فرد
به دلیل اینکه در اکثر ساختمان ها برای نمای دیوار ها از کاغذ دیواری استفاده می‌شود.  این سبک از نما باعث متمایز شدن محیط خانه می شود.
۵_ حس زنده شدن طبیعت در فضای خانه
به دلیل اینکه دیوار آجری نیازی به مواد نگهدارنده و روکش ندارد. و بدون پوشش دوم نصب می‌شود و شما مستقیماً با خاک رس در و کار خواهید .

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایندگان فروش
فارسی