بند کشی چه نقشی در نمای ساختمان دارد ؟
مهر ۴, ۱۳۹۸
مزایای نمای آجر نسوز
مهر ۸, ۱۳۹۸

​​

آجر نمای ساختمان

معماری زمانی آغاز شد که دو آجر با دقت بر روی هم قرار داده شدند برخی از بهترین معمار ها در زمان گذشته مجموعه تصورات خود را از جهان هستی بر روی آجر نما های خود ضبط کردند بعد توانستند یادواره هایی را بسازند که رسانه ای شود.  آجر نما ها از سال ۱۹۵۰ در نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار گرفت. علی رغم منشا باستانی آن، آجر نما ها دارای تنوع در بافت، رنگ و ظاهر هستند که این امر باعث می شود که معمارها پیوسته کشف های جدید و متنوعی داشته باشند و بتوانند پاسخگوی نیازهای گوناگون مشتریان باشند.

ظاهر آجر نما ی ساختمان چه پیامی را برای ما دارد؟

ظاهر برخی از آجرنما ها به ما می آموزد که چگونه این متریال ها برای ساختن ساختمانهایی با رنگ بندی های متعدد و بافت و نمایی چشمگیر و لذت بخش مورد استفاده قرار می گیرد. هم اکنون نیز معمار ها در حال یافتن راه هایی نوین برای استفاده های متنوع از آجر نما ها هستند .گونه ای از آجر نما هایی که در ساختمان مورد استفاده قرار گرفته‌اند به گونه‌ای هستند که آنچه ما از نزدیک می بینیم ظاهری کلاسیک دارند اما زمانی که در فاصله ای دور از ساختمان می ایستیم نمایی پیچشی مانند ظاهر می شود.

معماری نوآور و ارتباط بین فرهنگ ملت ها

برخی از معمار های نوآور و با استعداد ارتباط بین اجر نما ها و بین انسان ها و فرهنگ ملت ها را در یک بنای مسکونی روایت می کنند.  روش آنها تجسم ارتباط منحصر به فرد بین تکنولوژی سنتی و مدرن با استفاده از آجرهای گرانیتی در ساختمان های قدیمی و نرم افزارهای طراحی ساختمان های نوین است. آجر نما ها و ملات مورد استفاده آنها به آجرها این امکان را می دهد که جلوه گر گوناگونی ظاهری باشند و همچنین بازدارنده تابش نور خورشید به داخل ساختمان و علاوه بر این محافظ حریم خصوصی ساکنین است.  آجر ممکن است یک ماده فروتن باشد، اما می‌تواند بسیاری از ترفندهای بصری را به نمایش بگذارد.

معماران با استفاده از آجر های مختلف و ترفندهای هوشمندانه نوری، قادر به ایجاد دیوارهای با آجرهای قرمز بدون پنجره مانند یک قطعه از پارچه ی موج دار بودند. طراحان معتقدند که این نمونه از آجر نما ها از مجسمه بتهوون کلینگر که بسیار معروف است الهام گرفته شده است. که در آن قطعه سنگ مرمر بر روی قسمت‌ پاهای مجسمه به صورت فابریک حکاکی شده است که توسط پارادوکس بین مواد سقف و سبک جذاب به نظر می‌رسد خط معماران امتحانی نسبت در مقیاس یک ساختمان است.

به منظور رسیدن به توهم حرکت در نمای ساختمان، معماران از هفت نوع آجر مختلف استفاده می کنند.

هر آجر به طور دقیق برچسب‌گذاری شده و جهت دار می شود به‌طوریکه می‌توانند به جهت گرفتن نور خورشید یا سمت سایه گرفتن باشند.
این نمایش از نور می‌تواند حس عمق دار بودن آجر نما ها را به نمایش بگذارد که این یک جلوه خیره کننده است، و تنها روشی است که نشان می‌دهد آجر نما ها به موتور جهت ساختن ظاهر جنبشی نیاز ندارند. قبل از این که آجرنمای خاصی را برای ساختمان انتخاب کنید، لازم است سیستم نمای خارجی ساختمان را به اندازه کافی مورد بررسی قرار داد.اجرای خوب از آجر نما ها بر روی دیوار ساختمان، شما را از زندگی راحت برای چندین دهه مطمئن می کند.
در طول سال ها اجر نما ها به صورت گسترده‌ای در سرتاسر جهان پذیرفته شدند.
آجر نما ها نصب و راه اندازی راحت و سریعی به نسبت سیستم سنتی خود دارند.
زمانی که سخن از آجر نما به میان می‌آید یک طیف گسترده از پروفیل ها، رنگ ها، بافت ها و ملات ها در دسترس است.
تعداد زیادی انتخاب از نتیجه امکانات عزیمت راهی وجود دارد. آجر نما ها حاوی یک بافت متمایز هستند این محصولات همچنین دارای ایده کلاسیک برای پروژه های ساختمانی معاصر هستند.
آجر نما ها زمانی مفید هستند که نمای ساختمان باید به ویژگی های منحصر به فرد آن ساختمان برسد برای مثال آجر نمای یک ساختمان مسکونی و یک ساختمان تجاری متفاوت از یکدیگر هستند.
قبل از انتخاب یک نمای آجری مخصوص، شرایط محل و محیط زیست ساختمان نیز باید در نظر گرفته شود.(۵)
به نظر می رسد که اگر در بافت و رنگ و طرح آجر نما های شما دارای تنوع باشد، می بایستی از یک شرکت معتبر راهنمایی بگیرید تا به شما جهت انتخاب طرح مناسب کمک کند (شرکت البرز نما)
https://architizer.com/blog/inspiration/collections/perforated-brick/

۸ Interesting Brick Facades of Stack Bond

https://www.curbed.com/platform/amp/2018/10/19/17999286/brick-facade-fabric-behet-bondzio-lin-architekten

Brick Facade Singapore

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایندگان فروش
فارسی