آجرها و نماهای آجری

آجرها و نماهای آجری


آجرها و آجر نما ها از سالیان سال در ساخت و ساز و نمای ساختمان کاربرد داشته اند. آجرنما ها می توانند بسیار مفید و موثر در نمای داخلی و خارجی ساختمان واقع شوند. آجر نما ها با دوام، مقاوم و نگهداری آسانی دارند و ارزش ریالی ساختمان را افزایش میدهند. اما هزینه نصب آجر نما ها بیشتر و گران‌تر از دیگر متریال ها است. و نیازمند به یک سیستم زهکشی مناسب و قوی جهت جلوگیری و ممانعت از ورود آب و رطوبت است.

مزایای استفاده از نمای آجر

مزایای نمای آجر چیست؟

آجر نما هیچگونه نیازی به نقاشی و رنگ آمیزی جهت زیباسازی و بادوام کردن ندارد. بعد از گذشته تا ۵۰ سال آجرنما استقامت، ماندگاری خودشان را دارند. آجر نما از شما و خانه شما در برابر عوامل محیطی محافظت می کند و در مقایسه با دیگر متریال ها برای نما مناسبتر هستند.

مزایای خانه هایی که با نمای آجر ساخته شده اند چیست؟

از جمله مزایای آجر نما میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

* آجر نما ها مقاوم در برابر آتش و نفوذ آب و هوا هستند.
* ماندگاری بالایی دارند
* به عنوان عایق صوتی در دیوار ساختمان به کار برده می شود
* کنترل کننده دما و انرژی هستند
* ارزش خانه را افزایش می دهند
* کاربرد بی نهایت در دیزاین دارند
* آجر نما ها گران قیمت هستند.

نمونه طرح آجر نسوز و شیشه آپارتمان

نمونه طرح آجر نسوز و شیشه آپارتمان

چرا اجر نما ها برای ساختمان ها مفید هستند؟

دیوارهای داخلی از آجر نما برای ساخت آنها استفاده شده، کمک می کند که دمای داخلی خانه تنظیم شود زیرا آجرنما ها هوای گرم یا سرد محیط را ذخیره می کنند. علاوه بر این مورد، خانه هایی که از آجر ساخته شده اند مزایای مالی و اقتصادی نیز دارند. خانه هایی که آجر جهت ساخت و از آجر نما جهت تکمیل دیزاین استفاده نشده است، علاوه بر این که قیمت تمام شده به نسبت آجر کمتر است، دوام کمتری در مقایسه با خانه ها با نمای آجر دارند.

مزایای خانه های نمای آجر

خانه‌هایی که منحصراً با آجر نما ساخته می‌شوند خانه های با ارزش هستند که سرمایه‌گذاری در این مورد بسیار معقول به نظر می‌رسد.
خانه هایی که نمای داخلی آن ها از آجر است، در زمستان آجر ها حرارت از خودشان ساطع می کند و بالعکس در تابستان عکس این عمل را در زمستان دارند. این ویژگی از آجر ایجاد کننده فضای مطبوع و دلنشین داخل خانه است.
خانه‌هایی که کاملاً از آجر ساخته شده‌اند بسیار مفید و سودمند و جالب هستند و از نظر قیمت تمام شده ساختمان دارای قیمت بالایی هستند که فروش ساختمان به عنوان یک سرمایه گذاری در ساختمان محسوب می‌شود. جزئیات جالب‌تر مربوط به مصرف انرژی و دمای داخلی خانه است و علاوه خانه‌هایی که نمایً آنها با آجر ساخته می‌شوند بهترین کیفیت را در حال حاضر دارند.
(منفعت واقعی)
خانه‌هایی که دیواره داخلی آنها از آجر ساخته شده است نسبت به دیگر متریال ها نا سازگاری ندارند و ضمن اینکه این نمونه از دیوارها استقامت بیشتری دارد و در برابر ضربه ترک بر نمی دارند.
(100% طبیعی)
آجر نما ها متریال های کاملاً طبیعی هستند و هیچ گونه تاثیری بر روی محیط و اطراف ندارند. آجر نما ها در دمای بسیار بالا پخته می شوند.
(انبار کردن گرما و هوای خنک)
اجرای یک ماده اولیه سنگین است که هوای خنک و گرم را انبار می کند بنابراین ارائه کننده هوای مطبوع و دلنشین متناسب با فصل است.
(متوازن سازی رطوبت هوا)
آجر نما ها به راحتی رطوبت را جذب می کنند زیرا نسبت به دیگر متریال ها در نما دارای سطحی هستند که می توانند رطوبت را جذب کنند.
( خاصیت گرم و خشک بودن آجرنما ها )
آجرنما ها موادی ۱۰۰% ارگانیک هستند که نسبت به بقیه متریال هایی که در ساختمان کاربرد دارند که قدرت جذب رطوبت بالاتری دارند. این خصوصیت باعث می شود که ریسک کنه، کپک و غبار روی سطح آجر کمتر شود.
( خاصیت عایق صدا)
آجرها و آجر نما ها به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند می توانند به عنوان عایق صدا بین دو اتاق جداگانه در دیوارها به کار برده شوند.

در پایان می توان به این نکته اشاره کرد که آجرنما ها تولید آسان و مقرون به صرفه ای نسبت به دیگر مساله دارند زیرا دسترسی به مواد اولیه آنها آسان تر است و همین ویژگی باعث می‌شود که قیمت مناسب تری در مقایسه با دیگر مساله داشته باشند ضمن اینکه اجرای آنها نیاز به ابزار یا تجهیزات خاصی ندارد .
نماهای آجری در برابر اشعه خورشید تغییر رنگ نمی دهند و با هنر و معماری ایرانی سازگار تر هستند به علاوه در برابر آتش سوزی و ضربه مقاومت بالایی دارند.

4.9/5 - (10 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.