آجر طاق و مناره مسجد
آجر طاق مسجد
بهترین کیفیت آجر نسوز برای مسجد
فروش آجر نما مسجد
آجر سنتی مسجد
نمونه آجر کامل نما
آجر طرح سنتی برای نما و دیوار
قیمت و فروش آجر مسجد
آجر ایرانی نماهای مذهبی
نام پروژهمسجد بزرگ لواسان
کارفرماآجر گستر امیران نما
تاریخ تکمیل27 فروردین 1399
آدرسآدرس / تهران / لواسان / گلندوک / مسجد بزرگ لواسان
متراژ پروژه10,000 متر
کد آجر نسوزآجر شاموتی
_
استعلام قیمت و ثبت سفارش آجر رنگ روشن پرتقالی شاموتی

021-49015

برای خرید آجر نما مسجد باید از آجر نسوز نما استفاده کرد یا از آجر های نما رسی 3 سانتی، آجری که برای نمای این مسجد مورد استفاده قرار گرفته است آجر نسوز شاموتی می باشد که در بخشی از آن از آجر لعاب دار مسجد استفاده شده است.

معمولا در کشور عزیزمان ایران برای نمای دیوار مساجد، نما حسینیه، امامزاده ها، طاق گنبدی و گلدسته های مسجد، تمام دیوارهای داخلی و خارجی مسجد از آجر نما نسوز شاموتی زرد رنگ مایل به پرتقالی استفاده می شود. نمای مسجد باید نمایی سنتی و ایرانی اسلامی باشد که این امر توسط آجر نما با معماری ایران همخوانی و همسو می باشد.

مسجد آجری در معماری ایران و اسلام قدمتی دیرینه دارد و این نوع معماری به حال حاظر نیز کشیده شده است و امروزه در معماری مدرنیته نیز دیده می شود. در ادامه به انواع آجر نما مسجد و کاربردها به همراه قیمت آجر برای مسجد می پردازیم.

انواع آجر نما برای مسجد

۱- آجر نسوز: به دلیل مقاومت بالای آجرهای نسوز، این محصول سالیان سال مقاومت دارد و نمایی ماندگار و اصیل به وجود می آید. انواع آجرهای نسوز مناسب نمای مسجد آجرهای شاموتی با طیف رنگی زرد رنگ و پرتقالی رنگ می باشد. لازم به ذکر است تکسچر آجر شاموتی امیران یکی از بهترین آجرها برای طراحی سه بعدی معماران می باشد.
۲- آجر رسی: به دلیل قیمت پایین و با توجه به همه گیر بودن استفاده آجر رسی برای نما مسجد به کارگیری آن بسیار طرفدار دارد. آجرهای رسی را برای نمای بیرونی و نمای داخلی مساجد استفاده می نمایند. این آجر نمای ارزان قیمت و با کیفیت دارای دو رنگ می باشد که یکی آجر نمای زرد و دیگری آجر نمای قرمز می باشد.
۳- آجر سنتی قزاقی: بهترین آجری که میتواند نمای سنتی را به مسجد بدهد، آجر قزاقی می باشد. آجرهای قزاقی امیران در 4 رنگ پوست پیازی، گلبهی، قرمز و زرد نخودی می باشند و در طرح های پلاک، رستیک و قزاق سنتی تولید می شوند.
۴- آجر لفتون ۱۰ سوراخ: این آجر که یکی از پر کاربردترین مصالح برای ساختمان می باشد، هم برای دیوارچینی داخلی و بیرونی مسجد استفاده می شود. همچنین از نوع با کیفیت آجر لفتون برای نمای بیرونی نیز به صورت همزمان استفاده می شود. آجر 10 سوراخ قرمز و آجر 10 سوراخ زرد امیران نما متداول ترین این آجرها می باشند.
۵- آجر لعابدار: آجرهای لعابدار یا روکش دار با رنگ های لاجوردی، سبز فیروزه ای و کرمی رنگ می باشند. این نوع آجر به صورت کاملا سنتی و دستی توسط کاگران کارخانه های آجر سازی تولید می شوند.

کاربردهای آجر نما در مساجد

آجرهای نما از زمانهای بسیار گذشته کاربرد گسترده ای داشته اند. در قدیم اکثر امامزاده ها و مساجد از آجر ساخته شده بودند و مجددا با آجر و آجر نما بازسازی شده اند. بنابراین برای مرمت مسجدهای قدیمی بهترین متریال، آجر نما برای نوسازی و بازسازی می باشد.
امروزه به جرات میتوان گفت که در تمام مساجد، امامزاده ها و صحن ها، طاق های قوسی شکل مساجد و اخیرا حسینیه ها از آجر نما استفاده شده است.
از آجر نما برای نمای داخل ساختمان مسجد و بیرون مسجد استفاده می کنند. ابعاد این نوع آجرهای نما معمولا ۷ در ۳۲ سانتیمتر می باشد و برای لبه های دیوار و کنج های ساختمان از آجر نما ال استفاده می شود.

قیمت و خرید آجر نما برای مسجد

برای دریافت بهترین قیمت آجر نما و آجر دیوارچینی مسجد با شماره تماس های شرکت آجر نما امیران تماس بگیرید. با خرید مستقیم آجر نما مساجد از کارخانه آجر امیران دیگران نگران قیمت و کیفیت آجر نباشید، شرکت امیران نما محصولات آجر نمای خود را تا 15 سال ضمانت بی قید و شرط می نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.