آجر نما نسوز سالن پذیرایی

آجر نما نسوز سالن پذیرایی


استفاده از آجر به عنوان مصالح ساختمانی بنیادی، تاریخچه ای طولانی دارد به قدمت تاریخ. اما استفاده و کاربرد آجر نما در دکوراسیون سالن پذیرایی و حال خانه چندان سابقه ای طولانی ندارد، به دلیل جذابیت فراوان و کاربرد دوگانه آجر نما در دکوراسیون داخلی، این آجر به صورت نمای ترکیبی و یا به تنهایی در طراحی ها بسیار دیده می شود و ماهیتی مدرن به محیط می بخشد.

آجر نما حال خانه

آجر نما حال خانه

آجر نما و نمای آجری، بخش جدایی ناپذیر معماری امروز است و محدودیت ندارد، چه در نماهای بیرونی ساختمان و چه برای آجر دکوراسیون حال خانه. در نماهای درونی بیشترین کاربرد و استفاده این عنصر ترکیبی سنتی، استفاده از آن و شناخت کاربرد آجر نما در دکوراسیون سالن پذیرایی و حال خانه و آپارتمان هاست. با ما باشید تا با چند و چون این طراحی زیبا و ریشه دارد و عمیق بیشتر آشنا شویم.

استفاده از آجر دکوراسیون داخلی سبب ایجاد فضایی گرم، جذاب و صمیمی می شود و ضمن اینکه هیچگاه کهنه و دمده نشده و همواره تازگی و جذابیت خود را حفظ خواهد کرد.

لازم نیست در طراحی دکوراسیون داخلی همه دیوارها و سطوح را به آجر اختصاص دهیم.

کافی است یک دیوار خاص را انتخاب و به کمک طراحی زیبا به آن ماهیت و هویت بصری خاص و چشم نواز بخشیده و مهمتر اینکه آجر در تمامی فضاهای سنتی، مدرن، کلاسیک و معاصر به صورت منفرد یا تلفیقی کارایی داشته و دست طراحان داخلی را برای استفاده از این متریال جذاب باز می گذارد.

آجر نما در دکوراسیون سالن پذیرایی و حال خانه

آجر نما در دکوراسیون سالن پذیرایی و حال خانه

معرفی آجر دکوراتیو

آجر دکوراتیو یکی از پر استفاده ترین و محبوب ترین آجرها برای دکوراسیون داخلی می باشد، در متریال این آجر از 15 نوع ماده معدنی استفاده شده است و پخت آن به گونه ای می باشد که مقاومت آن به حداکثر میزان رسیده است. این آجر نما با قطر کم حدود 1/5 ثانتیمتر از فضای اتاق کم نمی کند و حس گرم آجر را به فضای داخلی می دهد.

از پر مصرف ترین و معروف ترین آجر های دکوراتیو نما میتوان به آجر دکوراتیو سفید اشاره کرد. رنگ سفید و طوسی جزو رنگ های خنثی می باشند و به راحتی هر چه تمام لوازم و دکوراسیون خانه را میتوان با آن هماهنگ کرد.

چند اصل مهم در طراحی و کاربرد آجر نما در دکوراسیون سالن پذیرایی و حال خانه

برای داشتن فضایی زیبا و با هویت و استفاده هر چه بهتر از این عنصر و شناخت کاربرد آجر نما در دکوراسیون سالن پذیرایی و حال خانه، رعایت چند اصل و نکته فنی و زیبایی شناختی ضروری است.

 • تناسب

بسیار مهم است که آجر نمای کاربردی در طراحی داخلی با سایر المانهای موجود همخوانی داشته و هماهنگ و متناسب باشد. استفاده از رنگ های مکمل برای آجر نما نسبت به سایر تزئینات مانند فرش، کاغذ دیواری و یا رنگ سایر دیوار ها و محیط می تواند زیبایی فضای داخلی شما را صد چندان کند.

 • ایجاد نقطه کانونی

برای هویت بخشیدن به کاربرد آجر نما در دکوراسیون سالن پذیرایی و هال خانه نقطه کانونی ایجاد کنید. یعنی با انتخاب یک دیوار مرکزی مانند دیوار پشت تلویزیون یا دیوار اصلی پذیرایی و استفاده هارمونیک از آجر در دیوار انتخابی، آن را به نقطه کانونی طراحی داخلی تبدیل و سایر عناصر را با آن هماهنگ و متعادل کنید.

 • کمپوزیسیون یا ترکیب بندی

استفاده از آجر نما در دکوراسیون سالن پذیرایی و هال خانه زمانی جذابیت ایجاد می کند که با سایر عناصر موجود ترکیب بندی مناسب داشته باشد. استفاده از مبلمان مناسب و هماهنگ با آجر نمای انتخابی، تعبیه نورهای مخفی برای فضاهای مدرن و یا استفاده از لامپ های رشته ای و بالبینگ برای فضاهای سنتی و قدیمی و همچنین استفاده از فرش و لوستر مناسب و هماهنگ با آجر نمای کاربردی می تواند طراحی داخلی و فضای مورد استفاده را صد چندان زیبا کند.

رعایت موارد بالا در کنار استفاده ترکیبی از آجر با دیگر عناصر همچون چوب و فلز و یا ترکیب چند رنگ آجر می تواند نمای آجر را بسیار زیبا تر نماید و همچنین به استحکام و ماندگاری دیوار خواهد افزود.

 • آجر نما در دکوراسیون سالن پذیرایی و حال خانه
  آجر نما در دکوراسیون سالن پذیرایی و حال خانه

بهترین آجر از لحاظ کاربرد آجر نما در دکوراسیون سالن پذیرایی و حال خانه

برای طراحی فضاهای داخلی به کمک آجر نما گزینه های فراوانی در اختیار داریم که هر یک با توجه به رنگ، بافت و ساختار به محیط جذابیت خاصی می بخشد که تعدادی از آن ها را بررسی می کنیم.

 • آجر نما رستیک

با طراحی بسیار زیبا، دوام زیاد و جذابیت فوق العاده، یکی از مهم ترین و بهترین انتخاب ها برای طراحی و استفاده از این عنصر زیبا از نظر کاربرد آجر نما در دکوراسیون اتاق نشیمن و حال خانه است.

 • آجر نما قزاقی

این آجر با تنوع بالا در رنگ، مقاوم در برابر بسیاری از مواد و ترکیبات شیمیایی، گزینه ای بی بدیل و بسیار جذاب در طراحی دکوراسیون داخلی است. از آجر قزاقی برای اجرای نما سنتی به وفور استفاده می گردد.

 • آجر نما شاموتی

با استحکام فراوان، نسوز بودن و مقاومت در برابر حرارت در رنگ های نارنجی تا قهوه ای تیره، انتخابی بی همتا در طراحی فضای داخلی ساختمان خواهد بود و به محیط ماهیتی سنتی می بخشد.

 • آجر نما سفید

از آن جا که رنگ سفید در کنار هر رنگ و طراحی دیگر جذاب و دلرباست، استفاده از آجر نمای سفید در فضای دکوراسیون داخلی و بویژه سالن پذیرایی گریز ناپذیر بوده و سفارش شده است.

رنگ سفید این آجر ها به محیط روشنایی هدیه می دهد و با تمام لوازم خانه هماهنگی خوبی دارد. همچنین از لحاظ کیفیت و کاربرد آجر نما در دکوراسیون اتاق نشیمن و حال خانه بسیار خوب و تایید شده است.

 • آجر نسوز

از این آجر به دلیل مقاومت بالا در برابر انواع سایش و عایق حرارتی بالا بیشتر برای نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود. امروزه آجر نسوز دارای بالاترین طرح، رنگ و سایز در میان سایر آجرها می باشد.

آجر نسوز مشکی دکوراسیون سالن پذیرایی

آجر نسوز مشکی دکوراسیون سالن پذیرایی

باید ها و نباید ها در انتخاب آجر

برای انتخاب آجر نمای مناسب و خوب برای فضای حال و پذیرایی منزل خود با کارشناسان ما تماس بگیرید تا برای بهترین انتخاب شما را راهنمایی نمایند.

شناخت کاربرد آجر نما برای دکوراسیون سالن پذیرایی و حال خانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

با رعایت این اصل مهم محیطی زیبا و در عین حال کاربردی خواهید داشت.

لازم به ذکر است که در طراحی فضاهای داخلی از آجر نما آنتیک هم می توان بهره برد.

این آجر در دو رنگ سفید و قهوه ای از پرکاربردترین آجر های در نماهای داخلی به ویژه سالن پذیرایی و حال می باشد.

فقط در استفاده از آجر مشکی و آجر رنگ قهوه ای این آجر دقت کافی داشته باشید تا موجب تیره شدن فضای داخلی و یا کوچکتر دیده شدن محل کاربرد آن نشود.

بهتر است دیوار آجری کانونی را در محلی انتخاب کنید که بتوان با نورپردازی ویژه و الصاق چند تابلو نقاشی یا وسایل دکوری جذاب، هویت دیوار را تکمیل و آن را به فضای کانونی مورد نظر تبدیل کنید.

آجر نما برای سالن پذیرایی

آجر نما برای سالن پذیرایی

خرید اینترنتی بهترین آجر نما برای خانه

بدیهی است که استفاده از نظرات کارشناسان با تجربه و هنرمند ما، راهگشای انتخاب هر چه بهتر نوع، رنگ و کاربرد آجر نما دکوراسیون سالن پذیرایی و حال خانه خواهد بود و به زیبایی محیط و صرفه جویی در هزینه ها و کارایی هر چه بهتری فضا می افزاید.

لازم است بدانید که یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت هر متر آجر نما، کیفیت آجر چینی مورد استفاده در تولید آن است.

به همین منظور و برای خریدی بهتر، کافیست با ما تماس بگیرید تا محصولی درجه یک را با قیمتی بسیار مناسب در اختیار شما قرار دهیم.

برای خرید آجر نسوز شما می توانید به دو روش خرید آجر نما از نمایندگی آجر نسوز نما و یا به صورت خرید مستقیم آجر را از شرکت امیران نما تهیه نمائید.

نمونه آجر نما دکوراسیون اتاق نشیمن

نمونه آجر نما دکوراسیون اتاق نشیمن

4.2/5 - (8 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.