دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل خانه همواره دغدغه اهالی خانه بوده است، در این میان آشپزخانه و نما بین کابینتی آشپزخانه ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است که اخیرا کمک شایانی در دیزاین آشپزخانه ها کرده است.

در معماری امروز و تعبیه فضاهای داخلی ساختمان، یکی از مهمترین فضاها آشپزخانه است. مکانی که بیشترین زمان خانم منزل در آن صرف شده و از نظر کاربری و زیبایی شناختی اهمیتی دوچندان دارد و بر همین اساس طراحی و دیزاین آن بسیار مهم است و یکی از ابزارهای این کار آجر نما برای آشپزخانه است.

طراحان دکوراسیون داخلی و معماران برای طراحی فضای یک آپارتمان بیش از هر چیزی آشپزخانه را در نظر گرفته و دقت ویژه ای صرف آن می کنند و از مصالحی هم چون کاشی های متنوع یا سنگ و کامپوزیت در طراحی های مدرن استفاده می کنند، یکی دیگر از مصالح پر استفاده آجر نما برای آشپزخانه است که به فضا ماهیتی مدرن بخشیده و زیبایی محیط را دوچندان می کند.

امروزه یکی از جدیترین نماها برای بین کابینت ها استفاده از آجر نما میان کابینت ها یا آجر دکوراتیو آشپزخانه می باشد که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. در این مطلب به بررسی ویژگی ها و مزایا، خواص، معایب، و قیمت و انواع آجر نما بین کابینتی می پردازیم.

اکثر افراد از دیوار پوش ها برای طراحی نمای منازل خود استفاده میکنند و علت آن نصب به نسبت آسان تر است، اما خواص و ویژگی هایی را که از دست می دهند خبر ندارند.

آجر نما بین کابینت ام دی اف آشپزخانه

آجر نما بین کابینتی آشپزخانه

اهمیت و چرایی استفاده از آجرنما برای آشپزخانه

آجر یکی از مصالح بسیار مهم و با ارزش برای نماهای داخلی و خارجی ساختمان است، این آجر ها عایق صوتی و حرارتی با زیبایی چشمگیر و ماندگاری طولانی و مقاومت بالا در برابر شرایط طبیعی و فرسایش اند که با طراحی های مدرن امروزی و حتی سنتی هماهنگ بوده و به محیط صمیمیتی بی بدیل و زیبا هدیه می کنند.

آجر های آنتیک، دکوراتیو و … کاربرد گسترده ای در نمای فضاهای داخلی نظیر آشپزخانه داشته و از محبوب ترین دیزاین ها در طراحی این فضا هاست.

دیوارهای آجری فضایی گرم و صمیمی در آشپزخانه ایجاد کرده و این فضا را به محیطی گرم و دوست داشتنی تبدیل می کند.

آجر نما آشپزخانه

آجر نما آشپزخانه

رعایت چند اصل مهم در استفاده از آجر نما برای آشپزخانه

برای استفاده از آجر نما در طراحی آشپزخانه، رعایت چند اصل زیبایی شناسی اهمیت بسیار دارد.

  • هماهنگی: در کمپوزیسیون و ترکیب بندی دکوراسیون داخلی، آشپزخانه مهمترین اصل است. آجرنما برای آشپزخانه باید با سایر اجزا مورد استفاده در آن هماهنگی و سنخیت داشته باشد. هماهنگی آجر نمای آشپزخانه با نوع و رنگ کابینت ها، کفپوش و حتی وسایلی که بعدا در آشپزخانه قرار می گیرند بسیار مهم و ضروری است.
  • رنگ: از دیگر عناصر زیبایی شناختی در طراحی داخلی است. استفاده از رنگ های مکمل یا متضاد در آجر نما برای آشپزخانه و هماهنگی آن با سایر عناصر و اجزای موجود اهمیت ویژه ای دارد. از طرف دیگر رنگ آجر نمای استفاده شده در آشپزخانه باید همخوان و متناسب با منبع نور موجود ( طبیعی مانند پنجره و مصنوعی مانند لامپ های کاربردی) باشد.
  • نحوه اجرا: از نظر اجرا و نوع کاربری و ابعاد آجر نما برای آشپزخانه در نظر گرفتن سایر عناصر موجود مانند خطوط گچ بری ها، نوع کابینت طراحی شده و حتی ابعاد دیواری که با آجر نما پوشیده می شود، اهمیت ویژه ای دارد. نحوه چیدمان آجر نما برای آشپزخانه به صورت افقی یا عمودی با توجه به نیاز ها و ابزار های موجود بسیار مهم و تعیین کننده است.

ویژگی ها:

حس طبیعی و اصالت بخشیدن به خانه با آجر طبیعی

طرح و رنگبندی بسیار متنوع در آجر نما آشپزخانه

ایجاد حس آرامش در فضای خانه

عایق حرارتی و سرما و عایق صدا برای دیوار های نازک

آجر نما برای آشپزخانه

آجر نما برای آشپزخانه

مزایا و معایب استفاده از آجرنما برای آشپزخانه

استفاده از آجر برای نماهای داخلی و خارجی ساختمان مزایای مهمی دارد که مختصر به آنها می پردازیم.

مزایا:

  • صرفه اقتصادی: آجر نماها و حتی انواع گران قیمت تر آن، مانند آجر نمای نسوز و آجر های شاموتی نسبت به سایر مصالح موجود و قابل استفاده در طراحی داخلی، قیمتی منطقی تر داشته و طرفداران بیشماری دارند.
  • تنوع رنگ و بافت: آجر نماهای قابل استفاده برای نمای داخلی مانند آشپزخانه، از نظر ویژگی، رنگ و بافت بسیار متنوع هستند. انواع آجر های نسوز، شاموتی، رستیک و درکوراتیو با رنگ های متنوع و زیبا دست طراحان را برای استفاده از این آجرها باز میگذارد.
  • مقاوم بودن در برابر عوامل طبیعی: آجر نما بین کابینتی شرکت امیران در برابر اشعه فرابنفش خورشید بسیار مقاوم بوده و رنگ و بافت آن ها به مرور زمان تغییر نمی کند. این آجر ها در برابر آتش سوزی مقاوم بوده و به استحکام بنا در برابر سایر عوامل طبیعی کمک می کنند.

معایب:

آجر نسوز نما و آجر آنتیک به دلیل خواص طبیعی خود مقدار کمی جذب آب دارند و این موضوع به خودی خود باعث مشکلاتی در بخش ظرفشویی آشپزخانه ایجاد خواهد کرد، همچنین ممکن است روی دیوار های آشپزخانه ها مقداری چربی مواد غذایی به هنگام پخت و پز بنشیند. حال اگر آجر طبیعی بین کابینت ها نصب کنیم با این مشکلات رو به رو خواهیم شد.

راه حل اصلی ما برای جلوگیری از کثیفی و آلودگی آجر آنتیک بین کابینتی و نظافت هر چه بهتر و ضد آب کردن آن استفاده از مواد نانو بر روی آجر نما آنتیک بین کابینت می باشد. این مواد را پس از نصب بر روی نمای اجرا شده اسپری میکنند، شما عزیزان به راحتی میتوانید با کمترین قیمت مواد نانو را از شرکت امیران نما تهیه و استفاده نمائید.

شاید تنها عیبی که برای آجر نما ها قابل تصور باشد، جرم نسبتا بالا و احتمال آلودگی به کپک و قارچ است و به همین دلیل است که در نماهای ساختمان های بزرگ چندان استفاده نمی شوند، برای رفع این مشکل کافی است از نمونه آجر های نسوز استفاده شود تا مشکل قارچ و کپک را هم حل کرده باشیم. و یا برای آجرهای رستیک و دکوراتیو یا آنتیک با استفاده از محلول نانو رزین آجر، آجر را ضد شوره و کپک می کنید.

کارشناسان ما با دانش و تجربه بالای خود در خدمت شما هستند که در مورد ویژگی ها، مزایا و معایب انواع آجر نما نسوز و به ویژه آجر نما برای آشپزخانه اطلاعات خود را به شما منتقل و یاریگر شما برای انتخابی خاص باشند.

طرح آجر نما آشپزخانه و کابینت ام دی اف آجر نسوز نما

طرح آجر نما آشپزخانه و کابینت ام دی اف آجر دکوراتیو سفید

انواع آجر نماهایی که به عنوان آجر نما برای آشپزخانه قابلیت استفاده دارند

با توجه به گستردگی انواع طراحی موجود در آشپزخانه و تنوع مصالح و رنگ به کار رفته در آن ها، انواع زیادی از آجر نما های موجود در بازار قابلیت استفاده در این فضا را دارا هستند.

آجر هایی مانند آجر نمای شاموتی، که در دسته آجرهای نسوز دسته بندی می شوند، با توجه به تنوع و طیف رنگ، انتخابی هوشمندانه و زیبا برای نما بین کابینتی ست.

آجر رستیک سفید هم به عنوان آجر نما برای آشپزخانه انتخاب خوب دیگری است که با توجه به رنگ آن با اغلب طراحی دکوراسیون های داخلی همخوانی داشته و به زیبایی و کارایی محیط می افزاید.

انواع آجر دکوراتیو هم در دسته انتخاب های گسترده طراحان داخلی هستند که به محیط ماهیتی سنتی و زیبا بخشیده و گرمی فضای آشپزخانه را دوچندان می کند.

با توجه به تنوع آجر نما برای آشپزخانه، ضروری است هنگام طراحی فضاهای داخلی با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید تا ضمن ارائه مشاوره، امکان بهترین انتخاب را برای شما فراهم کنند.

همچنین شما میتوانید برای تست آجر با کیفیت به دیگر مقالات سایت مراجعه نمائید.

آجر نما آشپزخانه

آجر نما آشپزخانه

انواع:

آجر آنتیک بین کابینتی

شامل انواع محصولات آجر دکوراتیو می باشد که بیش از 100 مدل و رنگ آن را شرکت امیران نما تولید و پخش میکند. همچنین اخیرا استفاده از نمای سنتی با آجر قزاقی آنتیک با 4 رنگ متنوع برای زیباسازی و گرما بخشیدن به فضای آشپزخانه بسیار رواج پیدا کرده است.

استفاده ار رنگ طوسی و سفید در دیوارپوش بین کابینت ها

آجر نسوز پشت اجاق

آجر نسوز پشت اجاق

آجر نسوز بین کابینتی

بیش از 70 مدل، رنگ و سایز از آجر های نسوز که برای بین کابینت ها مورد استفاده قرار میگیرند در بخش محصولات امیران نما گنجانده شده اند. برای مثال استفاده از آجر انگلیسی با رنگ های گرم یا آجر نسوز سفید با رنگ خنثی یا آجر قزاقی و …

آجر نما آشپزخانه

آجر نما آشپزخانه

قیمت نما بین کابینتی:

قیمت آجر نما بین کابینتی مانند سایر آجرهای نسوز و انواع آجر آنتیک می باشد و جهت استعلام قیمت نما بین کابینتی با کارشناسان بخش فروش ما به شماره VIP 021-49015 تماس برقرار نمائید.

سوال: آیا با آجر های بین کابینتی از بروز نم و نم پس دادن دیوار میتوان جلوگیری کرد و آن را پوشاند؟

هزینه اجرا آجر نما در آشپزخانه

انواع آجرهای مورد استفاده در نماهای ساختمان بسته به نوع مصالح کاربردی، مدت زمان پخت و سایر ویژگی های فنی، قیمت های متنوعی دارند. درصد ترکیب مواد معدنی و عناصر شیمیایی علاوه بر اینکه بر کیفیت آجر تاثیر گذار اند، تاثیر زیادی بر قیمت آجر نیز دارند.

هزینه تمام شده برای قیمت هر متر مربع آجر نما نصب شده بستگی به موارد بسیاری دارد. که یکی از این موارد هزینه مصالح مورد نیاز برای نصب است.

البته بهتر است بدانید که قیمت آجر یا هزینه های نصب ثابت نیستند و با توجه به تغییر قیمت مواد اولیه و یا هزینه ساخت، امکان تغییر نیز در قیمت ها وجود دارد.

برای اطلاع دقیق تر از قیمت های آجر نما برای آشپزخانه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ما به شما اطمینان می دهیم با اولین اجرا، مشتری ما شده و ما را در انجام تعهدات پس از فروش و پشتیبانی تایید خواهید نمود.

تولید محصول با کیفیت و جلب رضایت شما، مهمترین هدف ماست.