از جمله مهمترین مواردی که در نماسازی ساختمانها باید مورد توجه قرار داد، بندکشی آجر نما می باشد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.
توضیح در مورد بند کشی آجر نما
از جمله نقش که بند کشی برای آجر نما ایفا می کند پذیرش انبساط و انقباض حاصل از تغییرات آب و هوایی محیط و توزیع یکنواخت این تغییرات در سطح آجر است، به منزله جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل آجر نما، می‌بایست ملات بندکشی ریزدانه و پرمایه باشد. بندکشی جذابیت آجرنما را تکمیل می‌کند.

قیمت پودر بندکشی آجر

قیمت پودر بندکشی آجر

از جمله مواردی که در حین بند کشی باید مورد توجه قرار داد از این قبیل است:
1_ مناسب ترین زمان جهت بندکشی حداقل چند هفته بعد از نصب آجر هاست
2- قبل از بندکشی محدوده مورد نظر باید مرطوب گردد.
3- بهجت یکنواخت شدن ملات برای بندکشی آجر نما باید قبل از اجرای عملیات بند کشی ملات را به خوبی مخلوط کرد
4- اگر از نانو رزین آجر نسوز نما برای ضد آب نمودن آجر نما استفاده می شود باید سازه خشک باشد
5- دمای مناسب جهت بند کشی آجر نما بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد است و در زمان یخبندان باید از بندکشی امتناع کرد.
<بهترین ملات جهت بند کشی آجر نما>

بند کشی آجر نما قزاقی

بند کشی آجر نما قزاقی

بهترین ملات برای آجر نسوز

بهترین مخلوط برای یک ملات بندکشی با پایه سیمان می‌بایستی یک پارت سیمان و یک پارت آهک و ۶ پارت سنگ خرد شده و نرم شده باشد که با هیدرات آهن و آب مخلوط شده است. این مخلوط یک مخلوط قوام دار است

استفاده از سنگ های تیز و سقف بهتر استفاده از سنگ‌های نرم در ملات سازی است. با بندکشی آجر نما زیبایی ظاهری آجر نما ها فورا آشکار شده و شکل ظاهری آجر نما با برکشید دستخوش تغییر بزرگی می‌شود. هرچند این لحاظ برای سازه های سنگی و آجری ضروری است که مراحل بندکشی پس از گذشت یک محدوده زمانی تغییر شکل و تغییر کیفیت داده و باعث خراب شدن آجرنما ها میشود.

بند کشی نه تنها باعث افزایش ساختار یکپارچگی ظاهری ساختمان می‌شود بلکه از نفوذ آب به آجر نما ها و در نهایت از نفوذ آب به داخل دیوار ساختمان جلوگیری میکند.

روش بندکشی آجر نما

روش بندکشی آجر نما

بندکشی مجدد آجر نما

بند کشی مجدد مرحله‌ای است که در آن بند کشی ترمیم شده و قسمت خارجی ملات که برای اتصال آجر نما ها مورد استفاده قرار می گیرد دوباره بازسازی می شود.
پس از گذشت زمانی شرایط آب و هوایی و باران های اسیدی موجب می شود که ملات بین آجر نما ها آسیب دیده و این عوامل محیطی سبب خالی شدن بین آجرنما ها میشود. بنابراین جهت بازسازی نمای آجری باید از بندکشی مجدد آجر نما استفاده کرد.

4.9/5 - (16 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.