آجر نسوز نما مجتمع گردشگری سنتی و بین راهی

آجر نسوز نما مجتمع گردشگری سنتی و بین راهی


بسیاری از مجتمع های گردشگری و بین راهی، یا از گذشته بسیار دور در مسیر راه ها قرار داشته اند و یا در چند سال گذشته به دست معماران طراحی و ساخته شده اند، نکته جالب این بنا ها معماری بسیار جذاب و زیبای سنتی آن ها است. می توان گفت مهم ترین مصالح در ساخت این بنا ها آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی است.

استفاده از آجر نما و آجر نسوز در مجتمع گردشگری و بین راهی، از دیرباز در کشور ما مرسوم بوده است و دلیل این انتخاب، کیفیت بالا و طول عمر آجر نسوز است. از آنجایی که آجر نسوز از عناصر طبیعی تولید می شود، با محیط زیست بسیار سازگار است و همین امر باعث شده تا در کنار دیگر عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ، زیبایی خیره کننده ای را ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آجر های نسوز با ما تا پایان همراه باشید.

خرید آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی

خرید آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی

طرز تهیه آجر نسوز و مهم ترین نکات در تولید آن

برای تولید آجر نسوز اولین گام استخراج خاک نسوز از معادن و انتقال آن به مراکز تولید آجر نسوز است. در این مراکز بعد از دسته بندی خاک بر اساس اندازه ذرات، خاک نسوز به سالن تولید منتقل می شود.

در این مرحله پس از افزودن مقدار مشخصی از مواد معدنی و همچینی فلزات مورد نیاز، خاک با چسب مخصوص آجر مخلوط و سپس به قالب ها منتقل می شود.

پخت قالب ها در کوره با درجه حرارتی بین 1200 تا 1600 درجه سانتیگراد، در مدت زمان مشخص باعث می شود تا آجر کامل پخته و خشک شود.

مرحله پخت آجر یکی از مهم ترین مراحل برای تولید آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی است.

پس از خنک شدن آجر ها، آن ها را از قالب خارج و سپس بسته بندی میکنند.

لازم است بدانید که رنگ آجر، میزان مقاومت آن و همچنین کیفیت تولید به درصد ترکیب، نوع کوره و میزان پخت آجر وابسته است.

استفاده از آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی با کیفیت بالا، ضامن طول عمر بنا خواهد بود.

آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی

آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی

بهترین آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی کدام است؟

در ساخت بناهایی با معماری سنتی بسیاری از مدل های آجر نسوز کاربرد دارند، اما انتخاب آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی و یا آجر نما مناسب ویلا، نیاز به شناخت بیشتر انواع آجر نسوز دارد.

بهترین آجر نسوز برای ساخت بناهایی با معماری سنتی عبارتند از:

 • آجر شیل

برای تولید این آجر نسوز زیبا از سنگ آسیاب شده شیل استفاده می شود. آجر نما شیل با توجه به مقاومت بسیار بالا و همچنین جذب بسیار پایین آب، از بهترین گزینه ها برای ساخت بنا در مناطق پر باران است. همچنین قیمت پایین این محصل باعث استقبال بالا از آن شده است.

 • آجر قزاقی

آجر قزاقی یکی از قدیمی ترین آجر های نسوز در ایران به شمار می رود. قیمت بالای این آجر نسوز به دلیل کیفیت بسیار بالای ساخت و همچنین مقاومت بالای آجر در برابر تغییرات آب و هوایی و دماهای بسیار بالا یا پایین است. آجر قزاقی در رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، قهوه ای کمرنگ و پررنگ و همچنین اخرایی تولید می شود. آجرهای قزاقی یک نوع آجر سنتی بسیار مناسب برای نمای آجری مراکز اقامتی و تفریحی و خانه های سنتی و  ساختمان بوم گردی می باشد. به دلیل نمایش اصالت و جذابیت بالا، آجرهای قزاقی برای مراکز گردشگری، توریستی و تفریحی بسیار پرکاربرد می باشد.

 • آجر رستیک

معمارانی که به دنبال ساخت بنایی زیبا، با طراحی بسیاری شیک و طبیعی اند، آجر نما رستیک می تواند بهترین انتخاب باشد. طرح طبیعی این آجر باعث شده تا بعد از اجرا شباهت بسیار زیادی به سنگ و چوب طبیعی پیدا کند.

 • آجر نما نسوز

آجر نسوز نما از خاک چینی تولید می شود و به دلیل وجود آهن و سیلیس در ترکیب این آجر، در نهایت آجر نسوز تولید شده به رنگ قرمز خواهد بود. استفاده از آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی، به خصوص در مناطق کویری بسیار رونق دارد و دلیل این استقبال، مقاومت بسیار بالای آجر نسوز در برابر حرارت و تغییر دمای ناگهانی است.

 • آجر نسوز پلاک

آجر نسوز پلاک با نام دیگر آجر تایل نیز شناخته می شود. این محصول یکی از بهترین مصالح برای ساخت کف بنا ها است. مقاومت بالای آجر تایل در برابر ضربه و فشار باعث شده تا از این آجر در ساخت حیاط یا راهروها بسیار استفاده شود.

هر کدام از محصولات فوق می تواند بهترین آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی باشد و انتخاب از بین این گزینه به سلیقه افراد بستگی دارد.

آجر سنتی مرگز گردشگری و بین راهی

آجر سنتی مرگز گردشگری و بین راهی

ویژگی های آجر نسوز مرغوب

در خرید آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی، به دلیل رفت آمد زیاد در این مجتمع ها، دقت به کیفیت اهمیت بسیار بالایی دارد.

شناخت آجر نسوز مرغوب به شما کمک می کند تا محصولی درجه یک را برای بنا خود خریداری نمایید.

مهم ترین مشخصات آجر نسوز مرغوب عبارتست از:

 • داشتن ظاهر سالم و بدون شکستگی یا لب پریدگی
 • زاویه های 90 درجه و تمیز
 • صاف بودن تمامی وجه های آجر و نداشتن هیچ گونه تحدب یا تقعر
 • نداشتن ترکیبات شیمیایی مضر و همچنین نمک های شیمیایی در ترکیبات آجر نسوز
 • جذب پایین آب
 • مقاومت بالای در برابر گرما و سرما
 • داشتن رنگی یکدست و طبیعی
 • ایجاد صدای زیر در برابر برخورد با اجسام نوک تیز. این صدا نشان از پخت کامل و صحیح آجر و در نتیجه مقاومت بالای آن است.

و…

دقت به موارد بالا می تواند به شما کمک کند تا محصولی درجه یک را شناخته و خریداری نمایید.

بهتر است دقت داشته باشید که آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی باید کیفیتی بسیار بالا داشته باشد تا در گذر زمان آسیب نبیند و بنا عمر مفید خوبی داشته باشد.

آجر سنتی قدیمی برای گردشگری

آجر سنتی قدیمی برای گردشگری

قیمت آجر نسوز و عوامل موثر بر آن

حال که در رابطه با آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی اطلاعات کاملی کسب نمودید، بهتر است بدانید که یکی از مهم ترین برتری های آجر نسبت به دیگر مصالح قیمت بسیار مناسب آن است.

در تولید آجر نسوز عوامل بسیاری بر قیمت آن تاثیر گذارند که این عوامل عبارتند از:

 • کیفیت خاک چینی مورد استفاده در تولید آجر
 • ترکیب درصد فلزاتی همچون آهن و آلومینیوم
 • ترکیب درصد مواد معدنی استفاده شده در خاک چینی
 • میزان عرضه و تقاضای بازار هدف
 • نوع و جنس کوره، نوع سوخت مورد استفاده در کوره و مدت زمان پخت آجر
 • نوع بسته بندی محصول

اگر برای ساخت مجتمع گردشگری زیبا نیاز به خرید آجر نسوز نما مجتمع گردشگری و بین راهی دارید، کافیست با ما تماس بگیرید تا علاوه بر اینکه محصولی مرغوب را با قیمت مناسب خریداری می کنید، از مشاوره و تجارب همکاران ما برای ساخت بنایی زیبا و مستحکم بهره ببرید.

کارشناسان ما به صورت 24 ساده آماده پاسخگویی به شما هستند و شما را در خریدی خوب یاری خواهند کرد.

آجر نما سنتی مجتمع گردشگری

آجر نما سنتی مجتمع گردشگری

4.6/5 - (9 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.